NGO w sieci

by Super User
Hits: 2284

 

Współczesne życie dzieje się w dwóch światach: rzeczywistym i wirtualnym. Fakt, ze internet na trwale i głęboko przenikną życie społeczne sprawia, że organizacje pożytku publicznego również muszą wziąć pod uwagę ten fakt i zastanowić się nad strategią swoich działań w internecie.

 

 

 

  • Wiele istotnych informacji na temat poruszania się w sieci, oraz norm prawnych regulujących działalność w internecie można znaleźć na – https://mac.gov.pl/.

 

 

 

 

 

 


Budując swoją obecność w Internecie organizacja pozarządowa powinna zacząć od budowy własnej strony internetowej. Powinna być ona przejrzysta, czytelna i przyjazna użytkownikom. Muszą się na niej znaleźć najważniejsze informacje dotyczące obszaru działania organizacji oraz różne formy kontaktu przeznaczone dla osób, które chciałyby wspomóc organizację lub skorzystać z jej pomocy.

 

 

Jednak by strona była widoczna w sieci musi ona znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania, często nie jest to łatwe, zwłaszcza, że największe fundacje i stowarzyszenia korzystają z usług firm pozycjonerskich. W takich przypadkach warto zastanowić się nad zainwestowaniem w kampanie linków sponsorowanych, więcej informacji na ten temat można znaleźć na – kampanie Adwords.

 

 

Warto również zastanowić się nad umieszczeniem swojej strony www w katalogach internetowych przedstawiających poszczególne organizacje pozarządowe, oraz w wyszukiwarkach, z których korzystają osoby chcące zaangażować się w rozmaite wolontariaty.