Kim jest trycholog

by Super User
Hits: 352

 

W medycynie estetycznej pomocny może okazać się trycholog. Kraków umożliwia swoim mieszkankom skorzystanie z jego usług. Klinika http://scmestetic.pl/nasze-uslugi/trichologia/trichologia-opis/ , to jedno z miejsc, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

 

Czym zajmuje się trycholog?

Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się schorzeniami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. W Krakowie trycholog powszechnie jest więc nazywany lekarzem od włosów. W wielu klinikach na terenie Krakowa trychologami zostają absolwenci uniwersytetów medycznych, biotechnologii czy kosmetologii. Do trychologa warto zgłosić się niezwłocznie po zauważeniu niepokojącej sytuacji z włosami czy skórą. Im szybsza jest reakcja tym większe prawdopodobieństwo 100% wyleczenia schorzenia. Trycholodzy dokładnie badają skórę głowy wykorzystując mikrokamerę lub mikroskop. Specjaliści z klinik w Krakowie wykonają trichogram oraz trichoskopię w celu postawienia dokładnej diagnozy aby problem mógł zostać rozwiązany i zaistniała możliwość powrotu do stanu sprzed choroby.

 

Pięknie, lśniące włosy to zasługa trychologa z Krakowa.

 

Trycholodzy często współpracują z psychologami, psychiatrami, endokrynologami i dietetykami. Współpraca ta eliminuje najmniejsze pomyłki w diagnozach. Specjalista z zakresu trychologii poza diagnozowaniem i leczeniem wypadania włosów, zajmuje się wszystkimi rodzajami łysienia, łuszczycą, łojotokiem, łojotokowym zapaleniem skóry, przetłuszczaniem się włosów, wszystkimi zapaleniami skóry głowy a także ogólną poprawą struktury włosów. Pacjenci mogą podjąć leczenie w domu lub pozostawać pod ciągłą opieką trychologa przychodząc raz w tygodniu na zabieg i kontrolę.