Jakie obowiązki ma adwokat? Rozwód to jedno z jego zajęć

by Super User
Hits: 94

 

Ta firma www to znane w Lublinie miejsce, w którym pracuje niejeden adwokat. Rozwód, sprawy spadkowe, a także wiele innych spraw majątkowych czy karnych to zwyczajna dziedzina działań takich prawników. Z ich usług korzysta bardzo wiele osób znajdujących się w przeróżnych sytuacjach.

 

Okazuje się, że obecnie adwokaci nie tylko z Lublina bardzo często zajmują się właśnie rozwodami. Takie sprawy w każdym mieście zdarzają się tak naprawdę niemal codziennie, a co więcej, liczba ta systematycznie rośnie. Oznacza to zatem, że każdego roku ludzie biorą coraz więcej rozwodów. W takich właśnie wypadkach niezbędny niekiedy nawet może być adwokat. Rozwód dzięki niemu zwykle przebiega znacznie sprawniej, ponieważ wie on dokładnie, jakich obowiązków należy dopilnować, jakie dokumenty są potrzebne i w jaki sposób będzie się toczyć całe to postępowanie.

 

Tak naprawdę adwokat do rozwodu nie jest tak bardzo niezbędny. Oznacza ponadto dodatkowy koszt. Dla wielu osób jednak jest to najlepsze rozwiązanie oznaczające najsprawniejszy sposób przeprowadzenia całego tego postępowania.

 

Rodzaj czynności prawnej

Przykładowa stawka

Sporządzenie pozwu

200zł

Przeprowadzenie postępowania rozwodowego

2000-3000 zł

Sprawa o ustanowienie alimentów

1500-2200 zł

Sprawa o pozbawienie praw rodzicielskich

1500-2000 zł